BAZA WIEDZY

Firmy usuwające gołębie

W dzisiejszych czasach, problem związany z gołębiami jest coraz bardziej powszechny. W miastach i na terenach miejskich, te ptaki mogą stwarzać wiele nieprzyjemności i zagrożeń dla zdrowia publicznego. Dlatego firmy usuwające gołębie są niezwykle ważne i potrzebne.

Firmy usuwające gołębie oferują szeroki zakres usług, które mają na celu skutecznie pozbyć się tych ptaków z określonych obszarów. Metody odstraszania gołębi obejmują płoszenie ich za pomocą dźwięków, świateł lub innych środków odstraszających. Jednak największą skuteczność prezentują firmy świadczące te usługi za pomocą metod sokolniczych. Niektóre firmy oferują również usługi tępienia gołębi, czyli likwidacji ich gniazd i miejsc lęgowych oczywiście po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń lub w przypadku, gdy gniazda zostały już opuszczone.

Usunięcie gołębi jest istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Ptaki te mogą przenosić różnego rodzaju choroby i pasożyty, które mogą stanowić zagrożenie dla ludzi oraz innych zwierząt.

Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnych firm zajmujących się usuwaniem gołębi i odstraszaniem ptaków. Dzięki ich doświadczeniu, wiedzy i specjalistycznemu sprzętowi można skutecznie rozwiązać ten problem w sposób humanitarny i bezpieczny dla środowiska. Nie tylko pozbywając się gołębi z danego obszaru, ale również zapobiegając ich powrotowi. W przypadku zastosowania metody sokolniczej skuteczność działań pozwala ograniczyć ilość pojawiającego się ptactwa o ponad 95%.

Nie czekaj dłużej, skontaktuj się z firmą usuwającą gołębie i ciesz się spokojem oraz czystością swojego otoczenia. Działamy na terenie miast: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Elbląg, Bydgoszcz, Toruń, Grudziądz, Katowice, Gliwice, Ruda Śląska, Zabrze, Chorzów, Bytom, Tarnów oraz województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Ze szczegółami naszej oferty można zapoznać się w dziale Oferta usług sokolniczych, a skontaktować poprzez formularz lub telefonicznie pod numerem 608 454 810. Można też znaleźć nieco więcej informacji na stronie https://www.sokolnik.pl

Odstraszanie ptaków metodami sokolniczymi
Sokolnik pracujący w firmie usuwającej gołębie.
Picture of Adam Mroczek

Adam Mroczek

Sokolnik i właściciel firmy Sokolnictwo.pl. Z sokolnictwem związany od 1995 roku. Specjalizuje się w świadczeniu usług sokolniczych na terenach przemysłowych i zurbanizowanych prowadząc jedną z najstarszych i największych firm tego typu w Polsce. Przez wiele lat członek zarządu Polskiego Klubu Sokolników "Gniazdo Sokolników", od 2023r. przedstawiciel tego Klubu do Międzynarodowego Stowarzyszenia na Rzecz Sokolnictwa i Ochrony Ptaków Drapieżnych (IAF). Prowadzący szkolenia i portal "Sokolnictwo dla początkujących" pod adresem sokolnictwo.pl

Wszystkie posty