BAZA WIEDZY

Odstraszanie gołębi – sokolnik na stadionie

Sokolnicy realizują odstraszanie gołębi na gdańskim stadionie Polsat Plus Arena

Od maja na terenie gdańskiego stadionu Lechii (Polsat Plus Arena) sokolnicy realizują odstraszanie gołębi aby zażegnać problem zanieczyszczania odchodami infrastruktury stadionowej.

Większość pracy wykonują skrzydlaci współpracownicy sokolników – dwa myszołowce towarzyskie. Są to wyjątkowe ptaki, które swoją obecnością przekonują gołębie, iż teren stadionu stał się ich rewirem łowieckim. Dzięki temu gołębie są skutecznie wypłaszane z terenu obiektu.

Poniżej można zobaczyć krótki film opisujący metodę sokolniczą i obrazujący działania sokolników. Dzięki zastosowaniu specjalnie ułożonych ptaków drapieżnych i wykorzystaniu w 100% sił natury nikomu nie dzieje się krzywda a skuteczność sięga prawie 100%.

Odstraszanie gołębi jak i ich zwalczanie odbywa się pokojowo – ptaki nie są krzywdzone w żaden sposób. Sama obecność drapieżnych ptaków, w tym przypadku myszołowców towarzyskich sprawia, że gołębie wolą unikać terenu stadionu ponieważ zakładają, że ten stał się rewirem łowieckim ptaków drapieżnych. Ten sprytny fortel udaje się dzięki zastosowaniu metod sokolniczych, a samo sokolnictwo jest w naszym kraju wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa kultury ludzkości UNESCO.

Jastrząb wykonujący odstraszanie gołębi na Gdańskim stadionie

Ze szczegółami naszej oferty można zapoznać się w dziale Oferta usług sokolniczych. Zachęcamy również do kontaktu przez formularz lub telefonicznie pod numerem 608 454 810. Więcej informacji można też znaleźć na stronie o płoszeniu ptactwa metodami sokolniczymi.