BAZA WIEDZY

Odstraszanie gołębi Gdynia

Odstraszanie gołębi na terenie Gdyni

Odstraszanie gołębi oraz innych ptaków (takich jak mewy) na terenie miasta Gdynia realizowane jest już od dłuższego czasu z bardzo dobrymi efektami za pomocą metod sokolniczych. Obiekty w Gdyni jakie korzystają z usług sokolniczych to np. port morski, stocznie, biurowce oraz wiele innych biurowo – przemysłowych kompleksów.

Gołębie potrafią stanowić poważny problem zagrażając zdrowiu i życiu ludzi – przenoszą nawet 17 chorób na człowieka, w tym boreliozę. Swoimi odchodami potrafią doprowadzać stalowe elementy konstrukcyjne do korozji co w połączeniu z bliskością morza prowadzi do szybkiej degradacji konstrukcji stalowych. Czy należy się więc obawiać ptaków? Odpowiedź niestety nie jest jednoznaczna i zależy od stopnia zasiedlenia i miejsca występowania niechcianych ptaków.

W Gdyni najczęściej problemy z ptakami występują na terenach portowych oraz na obiektach biurowo-przemysłowych. Na przykład na biurowcach gołębie potrafią zasiedlić dachy, na których zlokalizowane są klimatyzatory generujące ciepło, zaś na terenach portowych ptactwo chętnie żeruje w okolicy pirsów przeładunkowych, w szczególności jeśli przeładowywane są tam materiały sypkie jak ziarna zbóż czy bakalie.

Bez odpowiedniej ochrony przed ptactwem takie miejsca szybko staną się stołówką dla gołębie, mew i gatunków z rodziny krukowatych. Tylko kompetentny sokolnik jest w stanie skutecznie utrzymać ptactwo z dala od ochranianego terenu jednak aby być skutecznym musi pojawiać się regularnie. Wszystkie inne metody w tym w szczególności dźwięki i makiety mają praktycznie zerowe działanie. Pewną pomocą mogą być kolce jednak ich zastosowanie wymaga gruntownego okolcowania całego obiektu najlepiej w połączeniu z siatką. Jeśli to nie jest możliwe to jedyną sensowną metodą będzie metoda sokolnicza.

Jeśli strona ta wyśiwetliła się w wyniku wyszukiwania frazy odstraszanie gołębi Gdynia to zachęcamy do zapoznania się z działem Oferta usług sokolniczych. Pytania można również wysyłać przez formularz lub telefonicznie pod numerem 608 454 810.

O wykorzystaniu metod sokolniczych w odstraszaniu ptaków można także poczytać na stronie ploszenie.pl